Teevalmistamine ja serveerimine - ostujuhis

tea

Praktiline juhis igale hea tassikese tee armastajale

Kas olete teearmastaja, kellele meeldib end hea raamatu ja täiusliku teetassiga kerra tõmmata? Kas naudite aeglast lähenemist, mis puudutab igapäevaseid rutiine ning teete teest oma privaatse, püha rituaali? Või ehk  otsite kinki tõelisele asjatundjale.

Lugege meie tee valmistamise ja serveerimise juhist. Vaadake, kuidas valmistada mõnus tassike teed ning teha seda nagu ekspert. Valige suure hulga usaldusväärsete veekeetjate, stiilsete tasside ja kruuside, disainerite teepottide ning käepäraste teesõelade vahel. Kulina Valmistage oma teed ning üllatage oma külalisi aromaatse vaatemänguga Kulina praktiliste ja ilusate teetarvikute abil.

Mida sellest ostujuhisest leiate?

1/ Vee keetmine. See polegi nii lihtne!
2/ Tee tüübid ja valik.
3/ Ideaalse teepoti valimine.
4/ Tõmbamisprotsessi ilu ning kuidas seda nautida
5/Tee ühele. Kuidas valmistada täiuslikku tassikest teed vaid endale.
6/ A cup or a mug? That is the question!
7/ Tee serveerimise kunst.
8/ Tee kauem kuumana hoidmine.
9/ Tee kaasa võtmine!
10/ Teevidinad neile, kes ei võta oma tassikest teed liiga tõsiselt!

 

Mis on parim temperatuur teie lemmiku tassikese tee jaoks? Millist veekeetjat osta?

Võtke veekeetja ja laske vesi keema. See võib tunduda lihtne, aga järgida tuleb teatud reegleid, kui tahate meeldiva tassikese teed keeta.

Esiteks - keetke vaid vee kogus, mida vajate ja see ei puuduta vaid energiat ja raha säästmist. Teest parima maitse saamiseks peab vesi sisaldama hapnikku, mille hulk väheneb, kui vett enam kui korra keeta. Uuesti ja uuesti keedetud vett võib ümbritsevast õhust maitseid imendada.

Milline vesi on tee jaoks parim?

Täitke veekeetja külma (mitte kuuma) veega… Aga mitte lihtsalt suvalise veega! Erinevused on väikesed ning tunnete seda vaid siis, kui joote kõrgekvaliteedilist teed, ilma suhkru ega muude lisanditeta. Parem vesi võib hea maitse suurepäraseks muuta ning halb vesi muudab kõrgekvaliteedilise tee maitse mõruks. Milline on siis õige vee tüüp, mida tee valmistamiseks kasutada? Ei mineraalvesi ega destilleeritud vesi. Teie teeveel peaks olema neutraalne pH ning see ei tohiks olla äsja keedetud. Ideaalis peaks see olema... värske mägiojakese vesi, aga olgem realistid, kui teil pole akna taga mägioja, on, filtreeritud kraanivesi järgmine parim valik.

Mis temperatuuril teevesi olema peaks?

Teine asi on teada teie lemmik tee ideaalselt tõmbamistemperatuuri. Temperatuurivahemik musta tee jaoks peaks olema 90 kuni 98°C ja rohelise tee jaoks vahemikus 80°C. Valge tee jääb vahemikku 70 ja 90°C, Oolong vahemikus 90°C ja Rooibos 100°C .

Küsimus pole selles, kuidas kõiki neid temperatuure meelde jätta, sest võite alati pakilt juhiseid lugeda, aga kuidas teame, et temperatuur õige on? Üks viis on oodata... Oodake 2 minutit, kui tahate, et vesi 90°C jahtuks, või 4, kui tahate, et rohelise tee vesi jahtuks temperatuurini 80°C. Oodake... oodake! Liiga keeruline, mis?

Lihtsaim viis õige temperatuurini jõuda on osta temperatuurikontrolliga veekeetja (seda tüüpi veekeetjaid leiab brändidelt nagu Smeg või KitchenAid) aga on teie otsus, kas vajate seda või ei. Kui joote põhiliselt musta teed, siis tõenäoliselt ei vaja te seda, aga kui joote puuviljateed, rohelist või valget teed, taimeteesid või kui teil on väikesed lapsed, kellele palju piimapudeleid soojendate, siis armastate kindlasti võimalust temperatuuri õigeks seada.

Kui valite oma köögi jaoks veekeetjat, siis peate otsustama, milline maht teie ja teie pere jaoks kõige parem on, milline stiil sobib kõige paremini teie köögiga ning millist materjali eelistate.

 

Millised on tee põhitüübid ning millal neid juua?

Põhilised teetüübid on: must tee, roheline tee, valge tee ja Oolong.. Must tee on ilmselgelt kõige sagedasem, aga roheline tee on viimasel ajal üha enam ja enam populaarsust kogunud. Kui mõtlete, millal oma teed juua, siis küsige endalt, miks seda vajate.

Kui teie energiatase on kõige madalam hommikul või pärast einet ja kui tahate seda suurendada, siis peaksite teed jooma 15 kuni 20 minutit pärast einet. Tee ei sisalda vaid kofeiini, vaid sel on ka positiivne mõju seedesüsteemile. Seega, kui peate rahunema või teil oon uneprobleemid, ei peaks te pärastlõunal ja õhtul teed jooma. Proovige selle asemel kummeli- või muud taimeteed.

Muidugi sõltub teie tees sisalduva kofeiini kogus tee tüübist ning kui kaua sel tõmmata lasete. Näiteks Inglise hommikusöögitees on kasutatavate teelehtede tüübi tõttu rohkem kofeiini kui Earl Grey's. Ja mis puudutab teelehti...

Kas lahtised teeleehd on paremad kui teekotikesed? Milliseid teekotikesi valida?

Kindlasti jah! Teekotid ja lahtised teehelehed on nagu kiirtoit vs peen õhtusöök. Teekotid sisaldavad enamikel juhtudest teetolmu, samas kui lahtised teelehed on valmistatud tervetest teelehtedest. Väikesed teeosakesed nagu tolm ja tuhk annavad eeterlikke õlisid, mis annavad maitsele ja aroomile rohkem võimalusi aurustumiseks. Seega, kui tahate nautida tõelist tee maitset, on alati parem tõmbama panna terved teelehed.

Teekottidega tee madalam kvaliteet tuleneb ka sellest, et teekoti suurus piirab tõmmist. Isegi kui panete terve teelehe väikesesse teekotti, ei ole sel võimalust oma aroomi vabastada ning teetootjad on aastakümneid kohaldanud teed (selle struktuuri) teekoti suurusega, mis on viga, sest kui panete kõrgekvaliteedilised teelehed suuremasse teekotti - kotikesse, sokki või püramiidikujulisse kotti, saate palju parema maitse. Ja see - koti suurus - on üks faktoritest, mida teekottide valimisel silmas pidada-

Muidugi saate oma teed sobitada lisaks päeva ajale, ka aastaaja, ilma või hooajaga. Lubage endale kuuma ilmaga jääteed või jõuluajal talvist, vürtsidega teed.

Kulina nipp

Kui otsite kena kõrgekvaliteedilistest teelehtedest valmistatud teed, siis vaadake laia valikut musta, rohelise, valge ja puuviljatee lehti, mida meil pakkuda on - VALIGE TEELEHED.
Kui otsite suurepärast maitset, kuid ilma kogu teelehtede tõmbamise protsessita, siis valige Kusmi püramiidkotikestes tee - PÜRAMIIDKOTIKESED.

 

Kui olete tee asjatundja või tahate üle minna teelehtedele ning lasta teel tõmmata vastavalt teerituaalile, siis peaksite esiteks ostma - lisaks teele - teepoti. Teepotid on tavaliselt varustatud sõeltega. mis lubavad teil otse teepotis teed valmistada ning serveerida seda otse laualt. Valige oma teepott, nii et selle suurus sobib teie pere suuruse ning teie interjööri stiiliga.

Vaadake meie teepotte

Te saate valida keraamiliseportselanist, kivist, malmist, terasest või klaasist eri kuju ja värviga teepottide vahel. Hiina teepotte peetakse kõige traditsionaalsemateks ning neid kasutatakse tavaliselt Jaapani ja Inglise teerituaalide jaoks. Mõnedel teepottidel on mittetilkuvad tiljad ja kaaned, mis on kujundatud viisil, et neid saab kasutada sõelaalustena. Mõned saab panna pliidipealsele, et hoida tee kauem kuumana ning mõnedel on sobiv teepoti soojendaja kaasas.

Pidage meeles, et soojendaksite oma teepotti enne tee keetmist veidikese kuuma veega, et vältida temperatuurišokki. Optimaalne tõmbeaeg on 3-4 minutit, aga see võib eri tüüpide ja maitsete puhul erineda, seega kontrollige alati pakilt tõmbeaega in tassis vabaneb rohkem tanniine, mis muudab tee maitse mõrudaks, mis on eriti tõsi musta tee kohta.

 

Tõmmise kuldseks, tumedamaks ja intensiivsemaks muutumise jälgimine sekund sekundi järel on äärmiselt rahuldust pakkuv ja lõõgastav kogemus. Aga seda saab nautida vaid siis, kui teil on õiged tööriistad. Ja - üllatus, üllatus - te leiate need Kulinast!

Neile, kes naudivad hetke, kes harjutavad vaimsust või lihtsalt armastavad, kuidas tee oma aroome vabastab, on meil vastupidavast klaasist teepotid mis mitte vaid ei lase teil nautida teie lemmik tee aroomi, vaid tagab ka külalistele tõelise vaatemängu.

Vaadake meie teepotte

Üks brändidest, mis spetsialiseerub klaasist teepottidele, on Viva Scandinavia. See teele pühendatud bränd loodi Taanis aastal 2010 ning pakub imeliselt kujundatud teetarvikuid kõigile teearmastajatele. Missiooniga inspireerida maailma lõõgastuma ja end ideaalse teekogemusega paremini tunda, iga kord, kui valmistate teed, pakuvad nad traditsionaalsete teepottide moodsaid versioone vastupidavast, borosilikaadist klaasist. Selged seinad lubavad teil täielikult vaadet nautida.

 

 

Mõnikord ei vaja te tervet, täis teepotti. Vahel tahate vaid hea kruusikese teega end diivanile kerra tõmmata. Lihtsalt omaette. Kas peate ideaalse tassikese tee rituaali ära jätma, vaid selle pärast, et vaid teie seda naudite?! Muidugi mitte.

 

Kulinas on meil üksikutele teearmastajatele kolm ideaalset lahendust!

 • väike (max 500 ml) ühe inimese teepott - tegelikult väidavad tee eksperdid, et see on ainus õige viis teed valmistada, seega ärge muretsege, et tundute snooblik. Nii teeks ju iga kuninganna, eks?! :-)
 • teesõel - stiilse teesõela seotamine, mida saab kasutada nii kruusis kui tassis (olenevalt selle suurusest ja kujust) on lihtne ja väga praktiline purutee armastajatele. Te saate valida roostevabast terasest või silikonist teesõelade vahel, lihtsa või üllatava kuju ja disainiga.
 • teesõelaga kruus - teesõelaga kruus on veel üks võimalus suurtele teesõpradele. Need kruusid on varustatud ka kaantega, mis aitab teel tõmmata, kuid mida saab kasutada ka sõela alusena, kui tee valmis on. Just nagu teesõelu, saab sõelaga kruuse lisaks teele kasutada ka taimeteedega

 

Kui tee on tõmmanud, võite seda serveerida ja siit tuleb küsimus - kas valida tass või kruus? Kuigi teesnoobid ei vaatakski keraamilist kruusi, on see täiesti teie otsustada. See on teie tee ning võite seda juua nagu tahate, aga kui serveerite teed eriliseks sündmuseks, võite tahta osta elegantse moodsa või klassikalise teetasside komplekti.

Teetassid on eri suuruse ja kujuga (olenevalt riigist ja tootjatest), aga võib öelda, et standartne teetass mahutab umbes 160 ml - 250 ml. Rääkides klassikalistest teetassidest, mõtleme tavaliselt kausikujulistest kitsa põhjaga ning külgedelt laiadest tassidest, aga moodsad brändid pakuvad erisuguseid kujusid, mis vastab kõigi klientide vajadustele ja maitsele - olgu te minimalismi või Skandinaavai stiili fänn. Teetassid tulevad tavaliselt alusega, mis kaitseb lauapealset ning lisavad teie pärastlõunateele elegantsi.

Vaadake meie teetasse

 

Kruusid teisest küljest aga võivad olla vähem elegantsed, kuid neil on võrreldes standartsete tassidega hiiglaslikud eelised:

 • neid on eri suuruse ja kujuga, mis vastab kergesti isilikele eelistustele ning sobivad täiuslikult kätte
 • teil võib olla sama värvi kruuside komplekt või saate valida erinevad värvid iga pereliikme jaoks ning rõõmsa, moodsa lauakomplekti
 • kruusid on vähem formaalsed ning neid saab kasutada kogu päeva
 • kruusid on universaalsemad
 • neid saab kasutada tee, kohvi, vee, kakao, kuuma šokolaadi, vahuveini ning paljude teiste jookide jaoks
 • kruusid on tihti virnastatavad ning võtavadkapis vähem ruumi kui alustega tassid
 • kruusid on tihti dekoreeritud hooajaliste motiivide, moodsate trükkided või ikooniliste tegelastega nagu muumid, mis toob kingina pea iga sündmuse puhul rõõmu

Ning viimaks, kuid mitte vähem oluline... Köögis pole ju kunagi liiga palju kruuse, eks?!!

Vaadake meie kruuse

 

Seega, teie tee on valmis. Tegite selle potti, teil on kenad tassid või stiilne kruus. Mida veel vaja läheb?

Piimakann ja suhkrutoos – ehk komplektis – on tee serveerimisel veel üks kohustuslik osa. Tilgake piima läheb vaja inglise hommikusöögi tee tugevuse lahjendamiseks ning piimakannu läheb vaja ka kohvi serveerimisel. Nii suhkru- kui kooreanumad on saadaval moderniseeritud versioonides, roostevabast terasest, klaasist või rustikaalsest kivist. Te saate nende stiili lihtsasti oma interjööri, maitse või lauanõudega vastavaks kujundada. Ja mida teha suhkru või piimaga, kui teil pole teelusikat. Muide... Kas teadsite, et peaksite musta teed segama edasi-tagasi ning mitte kunagi ringjalt? Just nii, olete ilmselt seda kogu elu valesti teinud!

Nipp kuningannalt

“Rüübake tassist, ärge kunagi luristage, ning jumala eest, ärge jätke kunagi lusikat tassi!”

 

Vaakumpudelid hoiavad tänu oma isoleerivatele omadustele teie tee tunde kuuma, neil on topeltseinad ja nutikad korgid. Moodsad vaakumpudelid on ka väga stiilsed ja elegantsed ning võivad olla hommikusöögi või lõuna ajal teie laua kenaks kaunistuseks. Samuti armastavad neid kõik, kes töötavad kodust, sest lubavad teel tunde kuumana seista, ilma, et peaksite kogu aeg köögis käima. Pole üllatus, et vaakumpudelitele pühendunud brändid on enamasti pärit Skandinaaviast. Nende disainerid teavad, kui oluline on kogu aeg kuuma teetassi lähedal hoida ning teavad ka, kuidas luua disaine, mis lisaks interjöörile seda "hygge" faktorit.

Vaadake meie vaakumpudeleid

Milline on parim tee joomise temperatuur?

Tee eksperdid ütlevad, et parima maitsega tõmmise saamiseks peaks enne tee joomist laskma sel 6 minutit seista. Miks just 6 ja mitte näiteks 10? Teel seista laskmine (nagu lasete steigil enne lõikamist seista) laseb sel jahtuda 60°, mis tundub kõigi maitsete avaldumiseks optimaalne temperatuur. Aga, kui jätate tee seisma näiteks kümneks minutiks, siis lasete hetke mööda ning kui temperatuur langeb alla 45°, siis ei maitse tee nagu peaks. Seetõttu on oluline teed mitte liiga külmaks lasta. .

 

Kui olete tõeline tee armastaja, ega taha kuhugi teeta minna, eriti kui tegemist on sügis- või talvehommikuga ning olete liiklusummikus teel tööle. Aga kena termostass või stiilne reisipudel on suuyrepärane tarvik igasugusele reisile, piknikule või mägismatkale.

See our thermal cups

Kuidas termostassi või reisipudelit valida?

 • veenduge, et see ei leki. Te ei taha, et teie tee või kohv satuks asjadele, mis teie kotis või seljakotis on, ega ju?
 • kontrollige selle isoleerivaid omadusi, kas see on valmistatud roostevabast terasest või sel on topelt seinad, kui kaua see teie teed kuumana ning külma vett külmana hoiab
 • otsustage, milline kork teile kõige paremini sobib. Kas eelistate seda lahti keerata või lihtsalt peale vajutada? Tassi ühe käega käsitsemine võib olla kasulik, kui olete autos või matkal
 • vaadake lähemalt, kuidas tassi kannate. Kas hoiate seda käes, hoiate kotis või ehk eelistate selle praktilise aasa abil seljakoti külge kinnitada? Valige termostass, mis vastab kõige paremini teie rutiinile ja vajadustele
 • ja viimaks, kuid mitte vähem olulisena, valige reisitass, mis teile meeldib, on teile sobiva stiiliga, mille värv sobib teie jaki või kotiga. See on oluline, sest kasutate seda tõenäoliselt aastaid!

 

Kui tahaksite end ümbritseda lõnusate vidinatega või otsite väikest kinki teearmastajale, siis pakume teile rõõmuga laia valikut teega seotud vidinaid ja tarvikuid. Nende seast leiate lõbusaid ja stiilseid teesõelu, teepoti soojendajaid, teekarpe ja tee liivakellasid, mis aitavad veenduda, et tee liiga kauaks seisma ei jää. Need vidinad tee valmistamiseks on suurepärased kingid, eriti kui sobitate need ühe meie preemium teetootjate valikuga.

Vaadake meie teetarvikuid