Kapsarauad

2 items total

Mezzaluna - ideaalne tööriist teie maitsetaimede jaoks

Mis on mezzaluna?

Metsaluna (või ürdihakkur) on spetsiaalne nugade tüüp, millel on üks või kaks kumerat tera ja mõlemas otsas käepidemed, mida kasutatakse tööriista edasi-tagasi liigutamiseks, kui hakitakse maitsetaimi. Mezzaluna on itaalia keelest pärit sõna, mis tähendab "poolkuu", mis ilmselgelt viitab lõikuri kujule.

Kuigi seda kasutatakse sageli küüslaugu või maitsetaimede peenestamiseks, võib seda kasutada ka muude toiduainete lõikamiseks.

Kuidas töötab mezzaluna?

Mezzaluna on toiduvalmistamise söögiriistade tüüp, millel on sageli ühe- või kahekordse kumerusega tera mõlemas otsas käepidemed. See toimib järgmiselt:

  • Asetage tükeldatav toiduaine lõikelauale või muule tasasele pinnale.
  • Hoidke mezzaluna käepidemetest kinni. Tera peab olema suunatud allapoole.
  • Asetage tera eseme kohale ja liigutage seda edasi-tagasi. Mezzaluna kumer tera võimaldab seda edasi-tagasi liigutada, mis lihtsustab maitsetaimede, köögiviljade ja muude koostisosade kiiret ja tõhusat peenestamist ja tükeldamist.

Millised on mezzaluna eelised?

Rohelihahakkuri kasutamisel on järgmised eelised:

  • Hakkliha ja hakkliha: Seega kui te ei oska maitsetaimi kokanuga lõigata, on see hea alternatiiv. Võite kasutada seda koos mördi ja peksupressiga, et valmistada maitsvat pestot või pastat.
  • Aja kokkuhoid: Kui seda käideldakse õigesti, saab ürdihakkuriga maitsetaimi hakkida kiiremini kui nuga kasutades: Kui seda käideldakse õigesti, saab ürdihakkuriga kiiremini hakkida kui noaga
  • Ohutus: mezzaluna käepide tagab kindla haarde ja suure kontrolli ülesande üle, mis teeb selle turvalisemaks kui noa
  • Mitmekülgne kasutamine: Kuigi mezzaluna kasutatakse tavaliselt maitsetaimede või küüslaugu peenestamiseks, saab sellega hakkida ka muid asju, näiteks juustu või liha, jahvatada vürtse, kui teil ei ole vürtsiveskit käepärast, ja isegi viilutada pitsat.