laste söögiriistad

25 items total
Laste söögiriistad GIRO, 3-osaline komplekt, Alessi ALUNS06S3
Up
More products

Laste söögiriistad - täiuslikud söögiriistad väikestele lastele

Mis on laste söögiriistad?

Laste söögiriistad on konkreetset tüüpi söögiriistad, mis on mõeldud spetsiaalselt väikestele lastele. Laste noad, kahvlid ja lusikad on kompaktsema suurusega, ohutud ja lastesõbraliku disainiga.

Laste söögiriistad on sageli komplektides, mis sisaldavad väikest kahvlit, lusikat, teelusikas ja nuga. Lapsed saavad neid vahendeid hõlpsasti kätte ja kasutada, sest nende suurus, kujundus ja värvid on tavaliselt lõbusad ja meeldivad.

Ohutus on üks laste söögiriistade peamisi omadusi. Lastele mõeldud söögiriistade valmistamiseks kasutatakse lastele ja toidule sobivaid materjale ning lõikuste ja vigastuste vältimiseks on neil sageli ümardatud servad, lühikesed hambad ja väikesed kausid.

Parimad laste söögiriistad on saadaval aadressil Kulina tuntud tootjatelt nagu WMF ja ZWILLING.

Miks on söögiriistad lastele olulised?

Söögiriistad on laste jaoks olulised mitmel põhjusel, millest mõned on esile toodud allpool:

  • Enesevarustamise oskuste parandamine - söögiriistade kasutamine võimaldab lastel harjutada enesevarustamist, mis on oluline arenguetapp. Söögiriistade kasutamine aitab lastel arendada peenmotoorikat ja silmade-käe koordinatsiooni.
  • Iseseisvuse suurendamine - Kui õpetate lastele, kuidas söögiriistu käsitseda, aitab see neil end iseseisvana ja edukana tunda. Nad saavad ise kontrollida oma söömist ja toitlustamist, mis võib suurendada nende enesehinnangut ja enesekindlust.
  • Sotsiaalsete oskuste arendamine - söögiriistade kasutamine on sotsiaalne oskus, mida lapsed vajavad kogu oma elu jooksul. Väikelapsed, kellele on õpetatud söögiriistade kasutamist, võivad end teistega koos söömisel mugavamalt ja kindlamalt tunda.

Need on vaid mõned põhjused, miks lapsed vajavad söögiriistu. Kui soovite õhtusöögi ajal kõikehõlmavat kogemust, saate sirvida ka meie laste söögiriistade valikut.

Mis vanuses peaksid lapsed hakkama söögiriistu kasutama?

Laps võib alustada söögiriistade kasutamist 12-15 kuu vanuselt. Selles vanuses on nad tavaliselt võimelised istuma püsti ja suudavad käega haarata väikseid esemeid. Siiski võivad nad vajada abi, sest neil puudub osavus, et töövahendeid korralikult käsitseda.

Lapsevanemad võivad tutvustada lastele söögiriistu, andes neile õhtusöögi ajal väikese, lapsemõõtu lusika ja kahvli. Soovitatav on valida lapse vanusele ja arengustaadiumile sobivad vahendid, millel on ümarad servad ja millel ei ole alla neelatavaid väikseid tükke.

Üldiselt sõltub lapse vanus, millal ta hakkab söögiriistu kasutama, tema individuaalsest arengust. Näitajad, et laps on valmis söögiriistu kasutama, on näiteks huvi isetoitmise vastu või võime hoida väikseid esemeid.