Alessi

Alessi - itaalia disaini unistuste tehas on üle 100 aasta "valmistanud tavalisi tavapäratusi", luues huvitavaid, esteetilisi, funktsionaalseid ning ihaldatud igapäevaobjekte. Seetõttu muutuvad nii paljud neist disainiikoonideks, millesse kiirelt armute!
332 items total
Elektriline veekeetja PLISSE 1 l, must, Alessi
128 € –30 %
89 €
ALMDL061B
Kohvimasin tilgakohvi jaoks PLISSÉ 1,5 l, hall, Alessi
New
ALMDL14G
Kohvimasin tilgakohvi jaoks PLISSÉ 1,5 l, must, Alessi
New
ALMDL14B
Laualamp LED AR04 47 cm, hall, Alessi
New
360 €
ALAR04G
Laualamp LED AR04 47 cm, must, Alessi
New
360 €
ALAR04B
Alustass ALL-TIME moka kohvitassi jaoks 12 cm, luuportselan, Alessi ALAGV2977
Alustass ALL-TIME teetassi jaoks 15 cm, luuportselan, Alessi ALAGV2979
Alustass COLOMBINA mokatassi jaoks 14,5 cm, Alessi
22 €
ALFM10A77
Alustass COLOMBINA teetassi jaoks 23 cm, Alessi
28 €
ALFM1079
Alustass MAMI kohvitassi jaoks 13 cm, valge, Alessi
12 €
ALSG5388
Alustass MAMI moka kohvitassi jaoks 11 cm, Alessi
9 €
ALSG5377
Alustass MAMI teetassi jaoks 16 cm, Alessi
12,50 €
ALSG5379
Alustass PLATEBOWLCUP mokatassi jaoks 12 cm, Alessi ALAJM2877
Alustass PLATEBOWLCUP teetassi jaoks 15 cm, Alessi
8 €
ALAJM2879
Baarilusikas 36 cm, roostevaba teras, Alessi
30 €
ALGIA29
Baarmeni sõel THE TENDING BOX, Alessi
29,49 €
ALGIA27
Cappuccino tass MAMI 200 ml, Alessi
18 €
ALSG5390
Dekoratiivne kandik FIOX 44 cm, roostevaba teras, Alessi AL90039
Dekoratiivne kandik LOTUS 45 cm, roostevaba teras, Alessi ALYHC01
Dekoratiivne kandik NICHE, must, Alessi
175 €
ALZH02
Dekoratiivne kandik PORT 38 cm, roostevaba teras, Alessi AL90085
Elektriline mahlapress PLISSÉ, roheline, Alessi
110 €
ALMDL07GR
Elektriline mahlapress PLISSE, valge, Alessi
108 €
ALMDL07W
Elektriline mahlapress PLSSE, punane, Alessi
118 € –6 %
110 €
ALMDL07R
Up
More products

ALESSI – Itaalia unistuste tehas

Alessi kaubamärgi ajalugu

Alessi onItaalias asustatud kaubamärk, mis loodi 1921 aastal lehtmetallitöölise Giovanni Alessi Anghini poolt. Juba algusest peale said külmtöödeldud metallist tooted tuntuks nende kvaliteedi, töömeeste oskuste, ideaalse viimistluse, moodsa välimuse, loomingulisuse ja innovatsiooni poolest. Esmalt tööstuslikke, kuid samas ka dekoratiivseid tooteid, nagu näiteks puuviljakorvid ja kausid, hakati tootma juba 1945 aastal ja ligikaudu sel ajal hakkas ALFRA (Alessi Fratelli) töötama koostöös iseseisvate disaineritega. Alessi tooteid tehakse siiani Itaalias osavate tööliste poolt Omegna linnas asuvad Crusinallo tehases.

Alessi missioon ja visioon

Alberto Alessi, firma omaniku lapselaps, on öelnud "Üks õige disain liigutab inimesi, muudab nende emotsioone, toob tagasi mälestusi, üllatab ja erineb tavamõtlejatest." Tema oli see, kes suuresti mõjutas seda, kuidas Alessi disain töötab ja kes kujundas välja Alessi missiooni. Alessi suudab tõlgendada loomingulisust meie igapäevaelu toodetesse, mis täidavad kõiki meie unistusi ja rahuldavad meie soove. Alessi on unistuste tehas, mis teeb tavalisest erakordse. Nende toodetest õhkab õnnetunnet ja kunsti. Kuid Alessi ei ole vaid unistuste tehas, see on pigem industriaalne tootmine, mis on põimitud kunstiga.

Kuulsad disainerid ja koostööd

Kui Alberto Alessi firmaga 1970. aastal ühines, tegi ta kiiresti selgeks, et ta tahab toota tooteid, mis ei ole ainult funktsionaalsed, vaid rahuldavad ka inimeste meeli kunsti valdkonnas. Just sel ajal alustas Alessi oma koostööd grupi kunstnikega, kaasa arvatudSalvador Dalí ja hiljem teiste kuulsate disaineritega nagu Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni ja Alessandro Mendini, kes kõik aitasid kaasa firma muutmisele unistuste tehaseks, nagu seda kujutas ette Alberto .

Mitmete aastate jooksul on paljud kuulsad kunstnikud ja disainerid otsustanud Alessi heaks töötada, nagu näiteks staardisainerid Zaha Hadid, Aldo Rossi, Toyo Ito, Marcel Wanders, Miriam Mirri, Michael Graves ja Philippe Starck.

Materjalid ja kvaliteet

Enamik Alessi tooteid on tehtud metallide külmtöötlemise teel (roostevaba teras, vask, messing ja nikkel), kuid nende kataloogis on ka palju teisi materjale, nagu näiteks puit, portselan ja plastik. Kõik materjalid ja protsessid läbivad karme kvaliteedikontrolle, tooted on ajatud ja elegantsed. Nende toodete tootmisel ei ole kompromisse tehtud, kõik tooted on ideaalselt industriaalse tehnoloogilise keerukuse ning kunstile ja oskustele suunatud detailidega.

Tooted ja disainiikoonid

Alessi on tuntud oma väikeste elektroonikatoodete ja köögitarvikute poolest – funktsionaalsed, ilusad ja stiilsed tooted, mis on mõlemad nii kasulikud kui ka dekoratiivsed. Tootekataloogis on küpsetamis- ja söögivalmistamistooteid, klaase, söögiriistu, tarvikud kohvi ja tee tegemiseks kui ka dekoratiivseid tooteid elutuppa ja funktsionaalseid vannitoatooteid.

Kõige populaarsemate Alessi toodete hulka kuuluvad:

Alessi tooted – kust neid leida?

Mitmeid Alessi tooteid võib näha hästi tuntud muuseumides üle terve maailma, näiteks Centre Pompidou, Victoria and Albert Museum ja the Museum of Modern Art. Võite neid märgata ka erinevates disaini- ja sisekujundusajakirjades. Tegelikult on raske leida ajakirju, kus Alessi tooteid ei leidu! Köögitarvikuid kuulsalt Itaalia unistuste tehaselt võib näha ka filmis „Ordinary people" ja kuulsuste kodudes. Tooted on hea valik kingituseks nii disaini austajale kui ka kingituseks pulmas.