224 items total
Aiatõrvik KOS 17 cm, hõbedane, roostevaba teras, Philippi
New
PHP174010
Aiatõrvik KOS 27 cm, hõbedane, roostevaba teras, Philippi
New
PHP174011
Kaasaskantav laualamp LEAF #2 33 cm, valge, vaik, Seletti
New
SLT09024
Lambipirn GUMMY sinine, Seletti
New
25 €
SLT07142L
Lamp KAISER IDELL15 cm, must, Fritz Hansen
New
319 € –12 %
279 €
FH94721908
Laualamp AQ01 45 cm, must, Fritz Hansen
New
419 € –11 %
369 €
FH62699008
Laualamp CROSS-PLEX 30 cm, valge, Fritz Hansen
New
519 € –11 %
460 €
FH82716605
Laualamp CROSS-PLEX 50 cm, valge, Fritz Hansen
New
469 € –9 %
425 €
FH82716705
Laualamp GUMMY WORKING 42 cm, mitmevärviline, vaik, Seletti
New
SLT07140
Laualamp KAISER IDELL 47 cm, must, Fritz Hansen
New
679 € –9 %
614 €
FH62703008
Laualamp LADY DIVER 95 cm, kollane, vaik, Seletti
New
390 €
SLT14937
Up
More products

Valgustus - muudame atmosfääri!

Valgustus mängib sisekujunduses äärmiselt olulist rolli. Toa võib hea lambiga laitmatuks muuta, luua sõbraliku meeleolu, rõhutada tekstuure ning disainielemente või... kõik halva valgusega ära rikkuda.

Kui mitut lampi toas vaja läheb?

Fikseeritud toas kasutatavate lampide arvu pole, kuid ühest kindlasti ei piisa. Üks valgustuse olulisemaid reegleid on kihiline valgustus, mis tähendab mitme valgustitüübi kasutamist hästi valgustatud ning tasakaalustatud hea atmosfääriga interjööri loomiseks. Mitme valgusallika kasutamine  – laelambid, laualambid, seinalambid ja põrandalambid  - lubavad sujuvat üleminekut töötamiseks kasutatud eredalt toalt päeval hubasesse ruumi ülejäänud õhtu veetmiseks või hämarasse tuppa oma lemmik sarja vaatamiseks.

Valgustuse roll

Mis puudutab ruumi kujundamist, võivad lambid mängida erinevat rolli. Kõige olulisemat tüüpi valgustus on:

  • Kõikjalt tulev valgus või üldvalgus (tagab ruumi üldise valgustatuse ning loob piisava valguse, et saaksite näha, töötada ja mugavalt ning ohutult ringi liikuda),
  • Töövalgusti (kindlatel eesmärkidel - töö, lugemine, toiduvalmistamine jne.),
  • Kohtvalgustid (loovad fookuskoha, lisavad mõõtmeid ning neid saab kasutada tähelepanu osutamiseks kunstiteosele, taimele või unikaalsele disainielemendile)
  • Meeleolu valgustid (loovad hubase, intiimse, sõbraliku ja sooja atmosfääri interjööris)
  • Dekoratiivne valgustus (ainult dekoratiivsetel eesmärkidel)

Valgustuse tüübid

Kindlustamaks, et ruum on hästi valgustatud nii päeval kui õhtul ja öösel, kasutage erinevaid lampe:

  1. Laelambid - peamine valgusallikas

Laelambid on tavaliselt toa peamine valgusallikas. Olenevalt interjööri suurusest ja stiilist saate valida dekoratiivsete lühtrite, stiilsete ripplampide, moodsate kohtvalgustite või ajatute ning minimalistlike plafoonide vahel.

  1. Laualambid - parimad tujuloojad

On mitmeid erinevaid laualampe, mis täidavad erinevat eesmärki. Pange mõni öökapi lamp voodi kõrvale magamistoas hubase tuju loomiseks, valige töötamiseks praktiline laualamp või täiesti dekoratiivne, moodne laualamp elutuppa kohvilauale paigutamiseks. Kööki väikese omapära lisamiseks võite köögikapile väikese lambi panna ning kui olete moodsa klassikalise interjööri austaja, siis ärge unustage panemast kummutile või konsoollauale paari konsoollampi.

Laualambid on kõige lihtsam viis sõbraliku atmosfääri loomiseks interjööris, atmosfääri, mis lubab pärast rasket päevatööd lõõgastuda, seega ärge unustage neid oma valgustite hulka lisada.

  1. Seinalambid

Seinalambid on tavaliselt koht- või meeleoluvalgustid ning neid peaks kaaluma vaid koridori või vannituppa mõlemale peegli poolele paigaldamiseks, kuid samuti võib neid paigaldada ka elu- ja magamistuppa. Seinalampe kasutatakse tihti voodi kõrvasteks lampideks, eriti kui teile meeldib enne magamaminekut lugeda või tööstuslikus või skandinaavia stiilis köögis köögi tööpinna valgustina.

Samuti on need suurepärased oma tähelepanu teatud objektidele, dekoratsioonidele või mööbliesemetele suunamisel ning aitavad teil öösel ilma peavalgust sisse lülitamata liikuda.

  1. Põrandalambid

Põrandalambid on suurepärane viis pimedate nurkade valgustamiseks toas, neid võib paigutada kõigest dekoratiivsetel eesmärkidel kuid ka oma interjööri stiili rõhutamiseks. Saate valida väga erinevate põrandalampide vahel ning panna need diivani kõrvale või oma lemmik tugitooli kõrvale või miks mitte ka magamistuppa hubase ja sooja atmosfääri tekitamiseks.

Kuidas oma toa valgustamiseks lampi valida?

Enne kindla lambi valimist peaksite hoolikalt ruumile mõtlema. Mida te selles toas teete? Mis on interjööri põhifunktsioon ja kas toas saab olema rohkem kui üks funktsionaalne ala ning vastavalt - millist rolli peaks lambid mängima? Mõelge stiilile ja valige lambid, mis sellega hästi sobivad. Sobitage omavahel erinevaid valgusteid ning ärge kartke valida disainerlampe, mis lisavad teie koju tükike iseloomu!

Kulina valgustid

In Kulinast leiate lambid, mida oma ruumi valgustamiseks vajate - seest ja väljast. Valige erinevate disainerbrändide vahel, kes pakuvad moodsaid lampe igale interjööri stiilile. Leiate nii minimalistlikke valgusallikaid kui klassikalisi - mustad, valged, kuldsed lambid ning ka värvilised projektid dünaamilisematele interjööridele. Samuti võite valida klaasist, metallist või plastkust lambid. Erineva suuruse ja kujuga.