pudeliavajad

11 items total
Pudeliavaja HAMBURGER HEBER 5 cm, hõbedane, Philippi
23,90 €
PHP273056
Pudeliavaja JOHNNY CATCH, Höfats
Sticker
32 € –20 %
25,45 €
HO040201
Pudeliavaja UTILO, Blomus
Sticker
25,45 € –15 %
Pudeliavaja UTILO, Blomus
Veebis laos (>5 pcs)
21,63 €
BM63145
Pudeliavaja VOTVÍRÁK, tamm, läikega teras, UBRD
Sticker
79 € –43 %
44,65 €
UBRD95DULESK
Pudeliavaja VOTVÍRÁK, tamm, matt teras, UBRD
Sticker
79 € –43 %
44,65 €
UBRD95DUMAT
Šampanjamõõk LUXURY 30 cm, oliiviroheline, Laguiole LAGSDV-301333
Pudeliavaja VIRGULA 10 cm, roostevaba teras, Alessi
34 €
ALFGO06

Pudelite avajad - avage oma lemmikjooke hõlpsasti

Mis on pudelite avajad?

Pudelite avajad on tööriistad, mida kasutatakse pudelite sulgurite (tavaliselt korkide) eemaldamiseks. Need on valmistatud korki lahti tõmbamiseks, ilma et pudelit lõhkuks või sisu välja voolaks. Pudelite avajad on valmistatud vastupidavast materjalist, näiteks roostevabast terasest või puidust, ning neid on mitmesugustes suurustes ja stiilides.

Pudelite avajad on olulised tööriistad kõigile, kes armastavad tarbida pudelijooke. Need on lihtsad, kuid tõhusad tööriistad, millega saab kiiresti ja hõlpsasti avada pudelit, kahjustamata kasutajat, mahutit (v.a. šampanjasabid) või selle sisu.

Veebilehel Kulina pakume erinevaid pudelite avajad tuntud tootjatelt nagu Höfats, Philippi, ja UBRD.

Milliseid pudelite avajad on saadaval veebilehel Kulina?

Meie veebisaidil on saadaval mitut erinevat tüüpi pudelite avajad, millest igaüks on mõeldud konkreetseks otstarbeks või stiiliks. Järgnevalt on esitatud mõned kõige populaarsemad pudelite avajad:

  • Käeshoitav pudeliavaja: See stiil on pudeliavaja, mis on kõige levinum, koosneb lihtsast tööriistast, mille lamedat otsa kasutatakse pudelikorkide lahti tõmbamiseks. Mõnedel kaasaskantavatel pudelite avajatel on ka teine ots, mida saab kasutada purkide avamiseks või pudelite korkide keeramiseks.
  • Seinale paigaldatav pudelite avaja: Mugavuse huvides on see stiil pudeliavaja riputatakse tavaliselt seinale või töölauale. Korki eemaldatakse väikese huule või hoovaga metallplaadi abil, ja sageli on olemas konteiner, mis püüab korgid kinni, kui need maha kukuvad.
  • Kroonikorki avaja: Õllepudelitel sageli esinevaid kroonikorkke saab avada ühe kroonikorki avajaga, mis on saadaval aadressil Kulina. Need pudelite avajad on valmistatud nii, et need sobivad tihedalt korgi kohale, andes teile võimenduse selle eemaldamiseks ilma pudelit lõhkumata või selle sisu lekkimata.
  • Šampanjasaba: Kulina pakub šampanjasaba šampanjapudelite elegantseks avamiseks. Need saablid on mõeldud šampanjapudeli huulte lõhkumiseks, mis lõhub pudelikaela ja vabastab korgi. Šampanjasabletid on erilise sündmuse puhul elegantne ja dramaatiline viis pudeli avamiseks.

Milline on šampanjasaba ja sabrage ajalugu?

šampanjasabeli, mida tuntakse ka sabrage'ina, ajalugu ulatub Napoleon Bonaparte'i aega 18. sajandi lõpul ja 19. sajandi alguses.

Legendi kohaselt tähistasid Napoleoni sõjaretkede ajal tema ja tema ohvitserid võite, avades mõõgaga pudelid šampanjat. See traditsioon jätkus ka pärast Napoleoni ajastu lõppu ning muutus lõpuks populaarseks Prantsuse aristokraatide seas ja levis hiljem ka teistesse riikidesse.

Esimene dokumenteeritud juhtum, kus sabrage'i kasutati, oli tegelikult 1812. aastal, kui üks ratsaväeohvitser nimega Francois-Antoine Hollande avas väidetavalt pärast Borodino lahingut oma saebliga pudeli šampanjat. See tegu muutus kiiresti populaarseks ohvitseride seas ning peagi võttis selle üle ka aadelkond, et külalistele peol ja pidustustel muljet avaldada.

Aja jooksul täiustati sabrage'i tehnikat ja spetsiaalselt selleks otstarbeks töötati välja šampanjasabla. Šampanjasabal on tavaliselt pikk, lame tera, mille serv on tuhm, mis võimaldab piki pudeli õmblust puhtalt murda. Saablit kasutatakse piki pudelisaumi, tekitades väikese prao, mis võimaldab pudelisisesel rõhul suruda korgi ja klaaskrae pudelikorgist välja.

Tänapäeval tehakse sabrage'i sageli eriüritustel ja pidustustel ning sellest on saanud populaarne traditsioon veini- ja alkoholitööstuses. Kuigi see võib tunduda riskantne ja ohtlik viis šampanjapudeli avamiseks, võib see oskusliku praktiku poolt korrektselt sooritatuna olla suurejooneline ja muljetavaldav tehnika ja näitlejameisterlikkuse demonstratsioon.

Üldiselt pakub Kulina valik kõrgekvaliteedilisi pudelite avajadusi ja maitseid rahuldavaid pudelite avajad, alates traditsioonilistest käeshoitavatest avajatest kuni spetsiifilisema disainiga pudelite avamiseni teatud tüüpi pudelite jaoks.

Ja kui otsite veel rohkem baaritarvikuid, vaadake kindlasti meie valikut muudest baarmeni tööriistadest, pudelijahutitest ja klaasidest, sealhulgas õlleklaasidest kõigile õllefännidele.