likööriklaasid

7 items total
Pokaalid DEFINITION, 2 tk komplektis, 136 ml, läbipaistev, Spiegelau SP1350166
Likööriklaas 240 ml, Eva Solo
29 € –18 %
23,70 €
ES541038
Pits ROMA, 6 tk komplektis, Lyngby Glas
46,18 €
LYG27585
Pokaal Grappa Sommeliers, Riedel
87 €
RD420003
Pits, 6 tk komplektis, Lyngby Glas
53,99 € –14 %
46,18 €
LYG916208

Likööriklaasid - mõeldud oma magusa, kuid tugeva joogi meeldivaks lonksuks

Millise kujuga on likööriklaas?

Likööriklaasidel on palju erinevaid vorme ja kujundusi, kuid tavaliselt on neil väike kauss, vars ja jalg või alus, mis hoiab klaasi kindlalt paigal. Kauss võiks olla laiem ja ümaram kui karastusjoogiklaas, mis võimaldab likööri lõhnasid ja maitseid vabastada ja nautida.

Mõnedel likööriklaasidel on laiendatud huul, mis muudab likööri maitse paremaks, suunates selle keele esiosa poole, mõnel teisel on üleval väike avaus, mis koondab likööri lõhnad ja peatab aurustumise.

Üldiselt on likööriklaasid kujundatud nii, et likööri saaks korralikult tarbida ja hinnata, mis parandab joogikogemust.

Meie viinaklaasid on hoolikalt valitud sellistelt tuntud tootjatelt nagu Eva Solo. Pakume ka mitmesuguseid lisaklaase, mis on valmistatud spetsiaalselt eri tüüpi jookide jaoks, sealhulgas kokteiliklaasid, veiniklaasid, šampanjaklaasid ja pikkade jookide klaasid.

Mis vahe on kordial- ja likööriklaasidel?

Nii kordial- kui ka likööriklaasid on väikesed klaasid, mis on mõeldud alkohoolsete jookide joomiseks väikestes kogustes, kuigi nad erinevad mõnes mõttes.

Kordialiklaasid on tavaliselt väiksemad ja kitsamad kui likööriklaasid. Neid kasutatakse sageli kordialide serveerimiseks, mis on magusate, siirupitaoliste ja puuviljaliste maitsetega liköörid, mida tavaliselt kasutatakse digestiivina pärast õhtusööki. Neil võiks olla ka jalg ja vars, et vältida käe soojuse soojendamist.

Seevastu likööriklaasid on veidi laiemad ja suuremad kui karastusjookide klaasid. Neid kasutatakse likööride serveerimiseks, mis on magusamad ja sageli tugevamad kui kordialid. Likööriklaasidel võib olla ka vars ja jalg, et jook ei soojeneks, kuid mõnel võib olla ka laiem kauss ja lühem vars.

Millist klaasi ma kasutan limoncello jaoks?

Traditsiooniliselt serveeritakse limoncellot väikeses klaasis, mida nimetatakse pits. Shot-klaasid on väikesed silindrikujulised klaasid, mille mahutavus on tavaliselt üks kuni viis detsiliitrit. Neid kasutatakse sageli alkohoolsete jookide, nagu viski, tequila ja vodka, aga ka likööride, nagu limoncello, serveerimiseks.

Sellegipoolest võib limoncellot serveerida ka likööriklaasides või kordialiklaasides, mis on mõlemad spetsiaalselt magusate alkohoolsete jookide serveerimiseks valmistatud väikesed tassid.