shotiklaasid

13 items total

Shot-klaasid - väikesed, kuid võimsad

Mis on šotiklaasid/vodkaklaasid?

Shot-klaasid, mida nimetatakse ka vodkaklaasideks, on väikesed, sageli silindrikujulised klaasid, mida kasutatakse kangete alkohoolsete jookide serveerimiseks. Enamasti mahutavad šotiklaasid 25-50 ml ja neid kasutatakse tavaliselt tequila, viina või likööri serveerimiseks.

Nii šotiklaase kui ka vodkaklaase kasutatakse sageli nii baarides ja söögikohtades kui ka kodudes, kus inimesed võõrustavad külalisi või naudivad mõnikord veidi viina.

Millise alkoholi jaoks saab kasutada shotiklaase?

Üldiselt sobivad šotiklaasid kangete kangete alkohoolsete jookide serveerimiseks, mida tavaliselt tarbitakse väikestes kogustes ja korraga või lonksuga. Shot-klaase saab kasutada erinevate kangete alkohoolsete jookide serveerimiseks, sh:

  • Tequila: Tequila serveerimiseks kasutatakse tavaliselt šotiklaase, eriti kui seda serveeritakse koos soola ja laimiviiluga (tuntud ka kui "tequila šotid").
  • Vodka: Viina serveerimiseks kasutatakse regulaarselt ka šotiklaase, kui seda serveeritakse puhtalt
  • Rumm: Shot-klaasidega saab serveerida ka rummi, sealhulgas heledaid ja tumedaid marke, puhtalt või segatuna sellistesse jookidesse nagu daiquiri või mojito.
  • Gin: Seda võib kasutada ka džinni serveerimiseks, olenemata sellest, kas seda serveeritakse puhtalt või segatakse teiste jookidega, et valmistada kokteile nagu Tom Collins või džinn-toonik.
  • Viski: Kas seda serveeritakse tavalise viskina või segatuna teiste komponentidega, et moodustada kokteil, näiteks viski hapu või vanamoodne viski.

Mis vahe on pits ja žiggeril?

Kuigi nii šotiklaase kui ka žigereid kasutatakse alkohoolsete jookide koguste mõõtmiseks, on pits eelkõige jooginõuks, samas kui žiggerit kasutatakse mõõtmisvahendina. Jigger on sageli kahepoolne, mis annab baarmenile segatud kokteilide valmistamisel kaks suurust, et iga jook oleks ühtlase suurusega.

Meie šotiklaasid on hoolikalt valitud sellistelt tuntud tootjatelt nagu Riedel ja Spiegelau. Pakume ka mitmesuguseid lisaklaase, mis on valmistatud spetsiaalselt eri tüüpi jookide jaoks, sealhulgas kokteiliklaasid, veiniklaasid, šampanjaklaasid ja pikkade jookide klaasid.