Grillimine - ostujuhis

Teil pole grilli või kavatsete selle osta? Pole kindel, millist valida, sest turul on saada nii palju erinevat tüüpi grille? Aitame teil õige leida. Pole vahet, kas plaanite grillida aias, rõdul, terrassil või kodus, meilt leiate kõik, mida edukaks grilliks vaja läheb. Tänu meile saate paremini grillida...

 

Õige grilli valimine tähendab esmalt vastuseid küsimustele, millise küttega grilli tahate või tohite kasutada, kui suur grill peaks olema, millises hinnavahemikus grilli vaja läheb ning millist grillimise stiili eelistate.

Küsige endalt järgnevad küsimused

 • Milleks täpsemalt grilli tahate? Kas ostate selle, et aeg-ajalt perega grillida või tahate professionaaliks hakata? Kas tahate grillida kodus või aias? Tuleks hoolikalt kaaluda, milleks grilli vajate.
 • Kui tihti seda kasutate? Kas tahate grillida regulaarselt või aeg-ajalt? Grilli ostes on oluline arvestada toidu kogust, mis sinna peale panna saab. 1800 eurone grill pole väärt ostmist, kui teate, et kasutate seda kord aastas.
 • Milline on maksimaalne summa, mida olete nõus maksma? Määrake hinnapiir, mida olete nõus grilli investeerima ning valige kindlad funktsioonid ja varustus, mille eest olete valmis rohkem maksma.
 • Mitmele inimesele tavaliselt grillite? Grillimise pind on samuti oluline. Kui korraldate aiapidusid rohkearvulistele külalistele, siis ei osta te kindlasti sama grilli, mille ostab ainult endale küpsetav abielupaar.
 • Kas grill jääb püsivalt ühte kohta või tahate sellega ringi liikuda? Kas grillite ainult oma rõdul või terrassil või on grill ühtlasi lemmik kaaslaseks reisidel ja kiirpuhkustel? Kui see peab olema mobiilne, siis peaksite esmalt mõtlema võimalusest grilli kokku panna ja lahti võtta. Mõelge ka selle kaalule, kuid samal ajal ka grilli vastupidavusest.

Siis mõelge järgnevatele küsimustele

 • Erinevad kütused on erinevas hinnaklassis, töötavad erinevalt jne. Kas tunnete end kütust kasutades mugavalt? Kas teile meeldivad romantiliselt hõõguvad söed või eelistate küpsetada ilma ringi hõljuva tuhata? Kui kaalute elektrigrilli - kas teil on võimalikult lähedal elektripistik?
 • Milline on mu grillimise kogemus? Kui grillite pidupäevadel, siis pole mõtet tippklassi mudelitesse investeerida. Kaaluge oma võimalusi ja ostke grill, millega hakkama saate ning mida ka kasutate.
 • Kuidas grilli väljaspool hooaega hoiustate? Kui kavatsete grilli talveks välja jätta, ei tohi see olla taoline, mida peab soojas ja kuivas hoidma.
 • On mul välimuse osas erisoovid? Kui grill on osa majast või aiast, peab see sinna ka stiililt sobima.

 

Grillid on põhiliselt klassifitseeritud vastavalt kuumaallikale (st "kütuse" tüübile). Kõige laiem valik on teil siis, kui valite aiagrilli või kui teil on piisavalt ruumi. Võite valida klassikaliste söegrillide, gaasigrillide ning, kui teil on aias elektriühendus - elektrigrilli. Teisest küljest sobivad väiksemad grillid ideaalselt rõdudele või terrassile, kus klassikalisi söegrille ei soovitata. Elektrigrillid on mugavad ning neid saab kasutada aia- või köögigrillina.

Elektrigrillid

Elektrigrillid

Lihtsalt lülitage pistik seina ja grillige. Terrassil, rõdul või kodus. Suitsuvaba ja keskkonnasõbralik.

Valige oma elektrigrill

Söegrillid

Söegrillid

Tõeline grillimise jaoks mõeldud atmosfäär, kuuma süte ja unikaalse suitsuse liha ja kala maitsega.

Valige oma söegrill

Gaasigrillid

Gaasigrillid

Kiire kuumutamine, kõrge efektiivsus, kasutusmugavus ja lihtne puhastada. Tagab kõrge efektiivsuse ka vähem kogenud kasutajatele.

Valige oma gaasigrill

Fire pit

Tulease

Võimalus avatud tulel grillida ja selle ääres puhata. Stiilne tulease on aeda ilus täiendus, mis muudab ka jahedamad õhtud meeldivamaks.

Valige oma tulease

 

Electric grills

Elektrigrillid

Kõik, mida vajate, on seinakontakt. Teenus on kiire ja ohutu ning puhastamine on lihtne. Valige väikeste kompaktsete grillide hulgast, mida on lihtne siseruumides kasutada ning suuremad mudelid suurematele gruppidele. Küpsetades ei teki tuhka ega suitsu, mis muudab grillimise tervislikumaks. Elektrigrillidel on ka madalam keskkonnamõju. Miinuspooleks on küll grillimise üldine nauditavus ning tavalise grillitud liha maitse puudumine.

Valige elektrigrill

 

Eelised ja puudused

Eelised

 • Ökoloogiline ning hügieeniline kasutus - kus pole tuld, pole heitgaase ega jääke. Te väldite suitsu, mustunud grille ning söestunud toidujääke.
 • Lihtne kasutada – seda kuumutatakse võrdselt kõigist kohtadest. Seega ei pea te muretsema, kas liha on tule kohal või kuskil mujal. Samuti on tegemist palju turvalisema valikuga vähemoskuslikele kokkadele.
 • Temperatuuriregulatsioon – elektrigrillid teavitavad pidevalt jooksvast temperatuurist, mis on määratud kindlaks vastavalt teie vajadustele ning reageerimine muutustele on tavaliselt väga kiire.

Puudused

 • Olenevalt elektriallikast – Lihtsalt võimatu on hakkama saada elektrita. On hea, kui lähedal on pistikupesa, samuti võite kasutada pikendusjuhet. Me ei võta grilli endaga metsikusse loodusse reisidele kaasa.
 • Kõrgem hind – ostuhind ja elektrihind on kallimad kui söegrilli puhul.

 

Söegrillid

Grillide klassika, millest paljud toidusõbrad üle ega ümber ei saa. See kuumeneb aeglasemalt kui elektri- või gaasigrill ning toidu valmistamine ja selle järele vaatamine on kõige nõudlikumad. Aga paljude jaoks on maitse lisapingutust väärt. Samuti võite valida väiksemad mudelid, mida on lihtne lauale panna või ka väiksele rõdule paigutada või autosse pikniku jaoks kaasa pakkida.

Valige söegrill

Charcoal grills

 

Plussid ja miinused

Plussid

 • Maitse ja atmosfäär – paljud ütlevad, et vaid söegrilliga saavutab tõelise grillitud liha maitse.
 • Lihtne hooldus – grillidel on tavaliselt tulekast ja eemaldatav rest, seega saame mõlemat osa mugavalt puhastada ja pesta.
 • Madalam hind – väikese söegrilli ostuhind on taskukohane. Aga grillimiseks kulub üsna palju süsi. Kui sagedasti grillida, on mõtet osta erineva kütusetüübiga kallim grill.

Puudused

 • Pikk valmistusaeg - mõnel kasutajal on probleeme söe või briketi põlema saamisega. Isegi pärast süütamist võtab veidi aega, enne kui grill vajaliku temperatuuri saavutab. Aga söegrilli entusiastid peavad seda protsessi tihti meeldivaks rituaaliks, milleta pole tõeline grillimiskogemus võimalik.
 • Tuhk ja heitgaasid – Oodake suitsu, tuules lenduvat tuhka ning muidugi ebameeldivat lõhna. Tavaliselt see osalisi ei sega, ainult naabreid.

 

Gas grills

Gaasigrillid

Väga mugav valmistamine kiire ja lihtsa kuumutamisega ning kõrge efektiivsusega. Need töötavad propaan-butaangaasil, mida saab soetada peaaegu igast bensiinijaamast. Lihtne hooldada ja puhastada. Grillimisel ei teki suitsu ega tuhka ning gaasigrillidel on tihti rasva äravoolu ennetamiseks rasva eraldaja.

Valige gaasigrill

 

Plussid ja miinused

Plussid

 • Kiire valmistamine – kiire kuumutamine lühendab märkimisväärselt küpsetusaega. See pole eelis mitte vaid ajasäästu mõttes, vaid ka ohutuse poolest. Kui grill kaua aega soojeneb, siis te ilmselt ei seisa kogu selle aja grilli kõrval ega vaata seda.
 • Lihtne kasutada – see on just kasutusmugavus, mis gaasigrillid tänapäeval kõige populaarsemaks muudab.

Miinused

 • Kütuse kättesaadavus – Sütt saab osta poest, samas kui gaasisilindri jaoks peab tanklasse minema. Samuti on neil piiratud kasutusaeg, mida jälgima peab. Aegunud pudeli peab tagasi jaama viima. Seda ei saa lihtsalt prügikasti visata.
 • Gaasisilindri käsitsemine – kuna see on väga süttiv gaas, peaks selle hoiustamisel rakendama erihooldust.
 • Kõrgem hind - ostuhind on proportsionaalne jõudlusega, seega kui kavatsete grilli sagedasti kasutada, tasub investeering end kindlasti ära.

 

Fire pit

Tulease

Kas otsite efektiivset terrassi- või aiadekoratsiooni, millest saaks aias peetavate suveõhtute süda? Tulease sobib selleks hästi. Ilus kohake, kus tuli ohutult põleb ning kus saab ka liha küpsetada. Remundi tuleasemed on grillid, mis pakuvad võimalust "laua" ümber istuda, samal ajal keskel olevat tuld vaadates. Teisest küljest, Eva Solo või Hofatsi tuleasemed on loodud avatud tule elemendiga, mida saab olenevalt tüübist kasutada grillplaadi või grillrestiga.

Valige tulease

 

Grillimine on äärmiselt lõbus, kuid ka õpetlik. Selles ei piisa, et liha grillile panna ja vaadata, mis juhtub. Kvaliteetsed tulemused võtavad aega ning nõuavad tähelepanu ning õiget varustust. Millised on tarvikud, mis grillimisel kindlasti olemas peavad olema?

Fuel

Kütus

Süsi, puupilpad ja bioetanool - leiate kõik need Kulinast.

Valige kütus

Meat thermometer

Liha termomeeter

Millal toit valmis saab? Saate seda oma mobiilist kontrollida. Juhtmevaba lihatermomeeter muudab grillimise lihtsaks ka algajatele.

Valige liha termomeeter

Barbecue apron

Grillimispõll

Ei ole grillmeistrit ilma põlleta. Grillimine pole puhas töö ja keegi ei taha, et ta särk oleks põlenud või rasvaplekke täis.

Valige grillimispõll

Steak knives

Steiginoad

Olete valmis? Tahate väga süüa? Et kõik töötaks nagu kellavärk, on kõige parem oma klientidele steigi söögiriistu pakkuda. Sakilised noad ja teravad kahvlid on disainitud spetsiaalselt grillitud liha jaoks.

Valige söögiriistad