nõuderätikud

20 items total
Õhuke köögirätik ALPHA 50 x 70 cm, bordoopunane, Rosendahl RSD21402
Nõudepesulapp WIPE PEARL, 3 tk komplektis, tumehall, Blomus BM64237
Nõuderätik WIPE PEARL, 3 tk komplektis, hall, Blomus BM64236
Õhuke köögirätik ALPHA 50 x 70 cm, mündiroheline, Rosendahl RSD21404
Õhuke köögirätik ALPHA 50 x 70 cm, roosa, Rosendahl
10,95 €
RSD21403
Õhuke köögirätik ALPHA 50 x 70 cm, tumehall, Rosendahl RSD21401
Õhuke köögirätik BETA 50 x 70 cm, Burgundia, Rosendahl RSD21412
Õhuke köögirätik BETA 50 x 70 cm, mündiroheline, Rosendahl RSD21414
Õhuke köögirätik BETA 50 x 70 cm, roosa, Rosendahl RSD21413
Õhuke köögirätik GAMMA 50 x 70 cm, Burgundia, Rosendahl RSD21422
Õhuke köögirätik GAMMA 50 x 70 cm, mündiroheline, Rosendahl RSD21424
Õhuke köögirätik SODAHL 55 x 80 cm, roosa, Bitz
14 €
BITZ12320
Õhuke köögirätik SODAHL 55 x 80 cm, tumesinine, Bitz BITZ12319
Õhuke köögirätik SODHAL 55 x 80 cm, hall, Bitz
12 €
BITZ12316
Nõuderätik WIPE PEARL, 3 tk komplektis, pruun-hall, Blomus BM64235

Teerätikud - kohustuslik tekstiil igasse kööki

teerätik on pehme kangas, mida tavaliselt kaunistab trükitud või kootud muster ja mis on valmistatud linasest või puuvillasest materjalist. Teerätikud, mis on umbes väike rätiksuurused, on olnud kasutusel alates 18. sajandist ja neid kasutati esmalt kallite portselanite kuivatamiseks teetseremooniatel.

Teerätikud on kasulik ja oluline abivahend igas köögis ning Kulina pakub fantastilist valikut värvilisi teerätikuid sellistelt tuntud kaubamärkidelt nagu Blomus, Hübsch, ja Rosendahl. Samuti saate osta rohkem köögitekstiile aadressil Kulina, näiteks esiliivad ja ahjukindad.

Milleks kasutatakse teerätikuid?

Tänapäeval võib teerätikuid leida kodudes ja köökides üle kogu maailma. Need täidavad mitmesuguseid funktsioone, alates kuumade toitude kaitsmisest ja käsitsemisest kuni toidu katte hoidmiseni. Siin on mõned teerätikute tavalised kasutusviisid:

 • Nõude kuivatamine: Pärast pesemist kasutatakse sageli teerätikuid nõude, klaaside ja söögiriistade kuivatamiseks. Võrreldes tavaliste paberrätikutega on need imavamad ning neid saab puhastada ja uuesti kasutada.
 • Kuumade roogade käsitsemine: Teekäsirätikuid saab kasutada kuumade nõude, pottide ja pannide teisaldamiseks, kui neid on vaja liigutada.
 • Toiduainete katmine: Toidu võib katta teerätikuga, kui see jahtub või puhkab. See aitab hoida sööki soojana ning hoiab ära tolmu ja muude osakeste saastumise.
 • Dekoratiivsetel eesmärkidel: Teekatted, mis on saadaval mitmesugustes toonides ja mustritega, saate kasutada oma köögis aktsendina. Neid saab kasutada ka kohamatt või salvrätikutena.

Milliseid mustreid kasutatakse teerätikute puhul?

Teerätikud on sageli kaunistatud erinevate mustrite, kujunduste ja motiividega. Mõned tüüpilised mustrid, mida kasutatakse teerätikute puhul, on järgmised:

 • Triibud: Triibulised teerätikud on klassikaline ja mitmekülgne valik, mis võib täiendada erinevaid köögi sisekujundusi.

 • Kontrollid: Eriti levinud muster on traditsiooniline ginham-karree.

 • Lilleline: Lillelised mustrid on populaarne valik teerätikute puhul, mille kujundus ulatub väikestest pisikestest mustritest kuni suuremate, julgete mustriteni.

 • Geomeetriline: Geomeetrilised mustrid, nagu rombid, kolmnurgad või Chevronid, võivad anda köögile kaasaegse tooni.

 • Uudsus: uudsete mustrite või piltidega, näiteks loomade, puuviljade või humoorikate fraasidega teerätikud võivad lisada kööki lõbusat ja veidrat elementi.

 • Tikkimine: See võib lisada rätikule keerulisema ja käsitsi valmistatud puudutuse.

Üldiselt võivad teerätikute puhul kasutatavad mustrid olla väga erinevad, kusjuures saadaval on valikuvõimalusi, mis sobivad erinevatele isiklikele stiilidele ja eelistustele.

Kuidas hoida teerätik hügieeniliseks?

On mõned asjad, mida saate teha, et hoida teerätik hügieeniline:

 • Peske regulaarselt: Eriti kui neid kasutatakse toore liha valmistamise järel koristamiseks, lekete pühkimiseks või käte kuivatamiseks.
 • Kasutage kuuma vett: Selleks, et kõrvaldada võimalikud bakterid ja mikroobid, peske teerätikuid kuumas vees (vähemalt 60 °C).
 • Kasutage desinfitseerimisvahendit: Et vabaneda võimalikest bakteritest, võite lisada pesutsüklisse ka desinfitseerimisvahendit. Järgige hoolikalt toote etiketil toodud juhiseid.
 • Vältige pesu ühendamist teise pesuga: ristsaastumise vältimiseks on soovitav teerätikuid pesta eraldi teisest pesust.
 • Kuivatage täielikult: Pärast pesemist tuleb teerätikud täielikult kuivatada. Saate need kas üles riputada, et need loomulikult kuivada, või kasutada kõrgkuumuse seadistusega kuivatit.