10 köögi põhieset

Praktiline ostujuhis 10 köögieseme ostmiseks, mis on investeeringut väärt.

0 kitchen basics rec

Mis on köögis kohustuslikud tarvikud?

Mis puudutab turul olemasolevate köögitööriistade, vidinate ja tarvikute arvu, on piiriks vaid taevas, kuid meie juhisest leiate 10 põhilist köögitarvikut, mis teie köögis vaja läheb, ning mis laseb teil end iga retseptiga proovile panna. See on ülim ostujuhis kõigile, kes tahavad osta köögitarvikuid uude kööki, kes tahavad vanad köögitarvikud välja vahetada ning varuda endale kõrgekvaliteedilised, köögi põhitarvikud.

Köögitarvikud on esemed, mida kasutate kogu aeg, seega tegime kindlaks, et meie juhises on tooted, mis on valmistatud  toidule ohututest materjalidest ja toodetud köögitarvikutele spetsialiseerunud brändide poolt. Need ei paku teile vaid toodet, vaid ka lahendust, tehnoloogiat ja disaini, mis muudab toiduvalmistamise lihtsaks, kiireks, efektiivseks ning... tõeliseks rõõmuks..

 

10 põhiasja, mida köögis vajate - nimekiri

Kööginugade komplekt
Lõikelaud
Universaalne pann
Pottide komplekt
Veekeetja
Haudepott
Söögiriistade komplekt
Köögikauss + kurnsõel
Käsiblender
Koogivorm

 

Teie köögi põhivara

 

Knives

Hea nuga on üks kõige olulisemaid tööriistu igas köögis. Valides oma kööki nuga, vaadake alati materjali, millest terad ja käepidemed valmistatud on, ning nende tootmisprotsessi ja hinda. Hind ütleb palju, sest tippkvaliteediga, kvaliteetsest roostevabast terasest sepistatud noad nugade tootmisele pühendunud tootjatelt pole kunagi odavad.

Valige nuga

Milliseid nuge tõesti oma köögis vajan?

Kui mõtlete, kuidas valida oma kööki õigeid nuge, siis vaadake meie ostujuhist SIIT, aga üldiselt vajab iga köök nugade põhikomplekti, mis hõlmab:

Chef's knife

Kokanuga

Mitmekülgne nuga toiduvalmistamiseks. See on igas köögis kohustuslik, sest saab hakkama eri tüüpi toiduga (liha, kala, köögiviljad, maitsetaimed jne.) ning eri kulinaarsete ülesannetega - viilutamine, tükeldamine, fileerimine, hakkimine ja palju muud.

Valige oma kokanuga

bread knife

Leivanuga

Tänu oma sakilisele terale on see ideaalne krõbeda koorikuga leibade viilutamiseks ilma pehmet keskosa kokku surumata Samuti on see täiuslik puu- ja köögiviljade lõikamiseks. Valige kõige vastupidavam, mida endale lubada saate (leivanugadel kipub olema kergelt painduv tera).

Valige oma leivanuga

vegetable knife

Köögiviljanuga

Väike ja käepärane, sobib väikeste koostisosade jaoks, puu- ja köögiviljade koorimiseks ning erinevate mikroülesannete jaoks köögis.

Valige oma köögiviljanuga

Kui olete oma kööki juba noad valinud, siis vajate kindlasti ka hea kvaliteediga lõikelauda, millel kõiki oma retsepti või eine jaoks vajalikke kootsisosi lõigata, tükeldada, viilutada või hakkida. Ideaalis võiks teil olla eraldi lõikelauad liha, kala, leiva ja köögiviljade lõikamiseks (ning neid on olemas komplektina praktilise alusega), aga alustuseks piisab, kui valite lihtsalt kvaliteetsest plastikust lõikelaua või vastupidava kõvast, tippkvaliteediga puust vastupidava lõikelaua (ja kasutate võimaluse korral mõlemat poolt).

Chopping board

Kas puidust lõikelauad on väärt ostmist?

Puidud nagu vaher, bambus või tiikpuu ei muuda noateri nii lihtsasti nüriks kui plastikust, marmorist või klaasist lõikelauad. Puidust lõikelauad - kui nende eest hästi hoolitseda - näevad alati head välja ning teenivad teid aastaid (samuti sobivad need juustu või muude snäkkide serveerimiseks). Ja kui tahate, et teie lõikelaud kestaks kaua, siis ärge pange seda nõudepesumasinasse ning kandke selle kogu pinnale paras kogus mineraalõli ning laske sel üleöö seista. Kui seda regulaarselt teha, siis on teie lõikelaud vastupidavam niiskusele, see ei kuiva ära ega kooldu.

 

Millisesse lõikelauda tasub investeerida?

UBRD

Vastupidavad paksust puidust lõikelauad tuntud tšehhi disainerilt Petr Novaque, Red Dot disainiauhinna võitjalt!

Vaata UBRD lõikelaudu

Brabantia

Kõrgekvaliteedilised, funktsionaalsed lõikelauad plastikust, samuti komplektis ning alusega

Vaata Brabantia

Continenta

Üllatavalt praktilised ja väga efektiivsed lõikelauad kõigile puidu ja toiduvalmistamise armastajatele

Vaata Continenta

 

 

Ükski köök ei saa läbi pannita ning kui valmistate palju toitu, siis vajate ilmselt erinevate einete jaoks erinevaid panne. Aga enne krepipanni, grillpanni või vokipanni kokku ostmist, alustage universaalse, kogu perele sobiva suurusega praepanniga (või komplekt, milles on kaks või kolm panni, väiksem munade või väiksemate toidukoguste valmistamiseks, keskmine kahele ning suur terve pere toitmiseks) .

Valige pann

Kuidas valida õiget panni või pannide komplekti?

Esiteks vaadake meie täielikku pannide ostujuhist veendumaks, et teil on see, mis vastab kõigile teie ootustele ning arvestage oma kööki õige panni valimisel järgmisega:

 • panni suurus (mitmele inimesele tavaliselt süüa valmistate)
 • pliidi tüüp, mis teil on (gaasi-, elektri- või induktsioonipliit? Võib olla ka kasulik, kui teie pann sobib ahjus kasutamiseks)
 • toidu tüüp, mida tavaliselt valmistate
 • materjal (ilmselt kõige olulisem faktor kõigist - kas tahate terasest või nakkumiskindlat panni?)

 

Millised on igas köögis kohustuslikud pannid?

Universaalsed praepannid

Kõige mitmekülgsemad, erineva suuruse ja materjaliga, nakkumiskindla kattega, ka komplektis.

Valige mitmeotstarbeline pann

Hautamispannid

Ümar, laia pinna ja kõrgete äärtega pann, ideaalne hautiste jaoks. Neil on pikk, vastupidav käepide ning mõnikord teisel küljel täiendav abistav käepide.

Valige hautamispann

Grillpannid

Ideaalsed pannid liha või köögiviljade pruunistamiseks. Kõrgete äärtega, mis ulatuvad üle panni, et tekitada signatuur "grillitud" välimus.

Valige grillpann

 

Kulina nõuanne

Pannid on üks köögi põhivarasid, millesse investeerida, kui tahate neid pikalt kasutada, ja tahate, et nakkumiskindlus püsiks heas seisukorras ning kui te ei taha, et te pann koolduks ja toit pannile kinni jääks. Tehnoloogia, tootmisprotsessid ja materjalid on pannide tootmisel väga olulised ning need maksavad, seega ärge oodake suurepärast panni väikese hinna eest. Hea uudis on see, et kui ostate kvaliteetse panni, kasutate seda pikka aega ja tulemused on äärmiselt rahuldavad.

 

Valmis keetmiseks

 

Pottide komplekt on ilmselgelt igas köögis kohustuslik, aga õige valimine ei tundu üldse nii ilmselge. Potid on samuti investeering ning kui arvestate fakti, et enamik peresid ostab tõenäolisemalt uue auto kui potikomplekti ning et potid teenivad teid pikki aastaid, tundub mõistlik kõiki olemasolevaid valikuid hoolikalt kaaluda.

Valige oma potid

Kuidas kööki potikomplekti valida?

Kui otsite potikomplekti, mis teeniks teid aastaid ja garanteerib head toiduvalmistamise tulemused ning on väärt investeeringut, vaadake meie ülimat ostujuhist, kust saate valida õiged potid ja mõelda enne lõpliku otsuse langetamist järgmistele omadustele:

 • milliseid potte vajate, kui palju ja kui suured need peaks olema (supipott, madal haudepott ja kastmepann tunduvad absoluutne miinimum)
 • millist materjali valida - kaaluge vaid kvaliteetseid, vastupidavaid materjale, mis sobivad teie kasutatava pliidiga ning - kui see on teile oluline - kas materjal/toode on nõudepesumasina- või ahjukindel (lugege olemasolevate materjalivalikute kohta siit)
 • millised omadused teie pottidel olema peaks (klaaskaaned, sisemõõtmed, kuumakindlad käepidemed)

Millised on iga köögi kohustuslikud potid?

Chef's knife

Supipotid

Suuremad potid, tavaliselt kõrgemad kui laiemad, mis sobivad hästi suppide, puljongite, pasta ja suurema toidukoguse valmistamiseks

Valige oma supipott

Madalad haudepotid

Ideaalne väiksemate köögivilja- ja riisikoguste ning ühepajaroogade valmistamiseks

Valige oma haudepott

vegetable knife

Kastmepannid

Väiksed käepidemega potid, sobivad suurepäraselt kastmete valmistamiseks või väikese toidukoguse soojendamiseks

Valige oma kastmepann

 

Ükski köök ei saa läbi veekeetjata, aga veekeetjad pole enam ammu kõigest köögiseadmed. Kuna nad on alati nähtaval, alati köögiletil, on neist saanud köögikaunistus, ese, mida on meeldiv vaadata - omamoodi disainiikoon.

Valige veekeetja

Millise veekeetja peaksin ostma?

 • Esiteks valige usaldusväärne tootja. Bränd, mis pakub hooldust ning millel on klientide seas hea maine.
 • Investeerige kvaliteetsetesse, heast materjalist veekeetjasse, sest te ei taha ju iga aasta või kahe tagant kannu välja vahetada, eks?
 • Valige mahutavus, mis vastab teie vajadustele ning stiil, mis teie kööki sobib.
 • Veekeetjat valides mõelge oma teiste väikeste kodumasinate värvile teie köögiletil (blender, röster jne.) või ostke osa seadmete kollektsioonist, mis teile meeldib ning mille tahaksite oma kööki lisada, andes sellele harmoonilise, stiilse välimuse.

Milliseid veekeetjaid soovitame?

KitchenAid

Ameerika ikoon, mis kombineerib moodsa funktsiooni ja vintage disaini.

Vaata KitchenAid veekeetjaid

Smeg

Retro disain ja suurepärane värvipalett, pakub temperatuurikontrolli funktsiooni

Vaata Smeg veekeetjaid

Alessi

Olgu teie veekeetja teie köögi täht. Suurepärane, silmapaistev Itaalia disain

Vaata Alessi veekeetjaid

 

Kas vajan temperatuurikontrolliga veekeetjat?

Kui kasutate seda peamiselt vee keetmiseks ja joote vaid musta teed, siis ei ole teil seda vaja, aga kui olete taimeteede ja rohelise ning valge tee fänn, mida peab keetma temperatuuril 70 ja 90°C, siis on temperatuurikuvaga veekeetja on praktiline ja kasulik seade.

Millist toitu haudepotis valmistada?

Nagu igas köögis on ahi, nii on igas köögis vaja ka haudepotti või ahjunõud. Vajate seda liha, pühadepardi või kalkuni röstimiseks või köögiviljapirukate või lasanje valmistamiseks. Olenevalt sellest, kui tihti ja mida hautate või küpsetate, saate valida erinevat tüüpi küpsetusnõude ja pannide vahel, kas kaanega või ilma.

Küpsetusnõud on erineva suurusega ning erinevatest materjalidest, ning kui valite malmist poti või kvaliteetsest roostevabast terasest pannid, siis võite olla kindel, et need kestavad pikka aega. Samuti võib olla kasulik traditsiooniline keraamiline ahjunõu, sest seda võib lisaks liha, kala või köögiviljade valmistamisele kasutada ka kookide, puuvilja-purukoogi või muude magustoitude valmistamiseks.

Millise küpsetusnõu peaksin valima?

Ahjunõud

Portselanist ja keraamilised ahjunõud on saadaval mitmes suuruses ja stiilsetes värvides

Vaata ahjunõusid

Malmist potid

Kõrge kvaliteediga potid kasutamiseks ahjus või pliidil, põlvkondadeks!

Vaata malmpotte

Praepannid

Kaanega või ilma, erineva suurusega, tihti käepidemetega otse ahjult lauale kandmiseks

Vaata praepanne

 

 

Käepärased abilised

 

Köögitarvikute komplekt on igas köögis kohustuslik. Kasutate neid segamiseks, praadimiseks ja küpsetamiseks. Kasutate neid liha, salati, pasta, munade ja köögiviljae jaoks. Kasutate neid pottide, pannide ja köögikaussidega. Kasutate neid... kogu aeg, seega veenduge, et ostetavad köögiriistad on heast kvaliteedist, toidu jaoks ohutud, kuumakindlast materjalist ning näevad köögiletil head välja!

Valige oma köögitarvikud

Mida standardne köögitarvikute komplekt sisaldab?

 • segamislusikas
 • vahukulp
 • lihakahvel
 • (lõhedega) pannilabidas
 • kulp

Vaadake köögitarvikuid brändidelt, kes on spetsialiseerunud funktsionaalsete, pikaajaliste ning hea välimusega köögitarvikute valmistamisele ning valige see, mis teenib teid kõige paremini ning näeb teie köögis parim välja.

WMF

Praktilised tööriistad igasse kööki. Saksa #1 köögitoodete bränd.

Vaata WMF tarvikuid

De Buyer

Kas eelistate kombinatsiooni puidust ja roostevabast terasest? Valige traditsionaalne Prantsuse toodang.

Vaadake De Buyer tarvikuid

Joseph Joseph

Moodsad kuumakindlast nailonist valmistatud tarvikud.

Vaata Joseph Joseph

Kulina nõuanne

Moodsad köögiriistade komplektid tulevad tavaliselt koos kena aluse, konteineri või riiuliga, mis muudab nende hoiustamise ja kasutamise lihtsaks ja praktiliseks. Need on valmistatud kuumakindlatest tervislikest materjalidest ning neil on rasked käepidemed. Lisaks veel sisseehitatud tarvikute hoidikud, mis hoiab letipealse puhtana.

 

Koostisosade segamiseks, marineerimiseks, toidu pesemiseks, ülejääkide hoiustamiseks või pasta ja köögiviljade kurnamiseks on köögikauss ja kurnsõel lahutamatu duo, mis teenib teid iga päev ka kõige lihtsamate, põhilisemate kulinaarsete ülesannete käigus. Köögikausid on tihti saadaval komplektina eri suurustes, mis sobib erinevas koguses koostisosade jaoks. Moodsad köögikausid sisaldavad lisamugavuse huvides ka seesmisi mõõtmemärke, neil on mittelibisev põhi ning praktilised käepidemed. Kui ostate kausikomplekti, on need ka virnastatavad, mis aitab köögikappides ruumi säästa. Kurnsõel on samuti igas köögis kohustuslik - ka kõige minimalistlikumas interjööris, ka siis, kui kõige keerulisem valmistatav roog on Spaghetti Bolognese. On hea valida hästi disainitud, vastupidav ja ergonoomiliselt kujundatud kurnsõel, mis sobib teie kraanikausiga (eelistatavalt käepidemete ja jalgadega).

Mida valida?

WMF

Moodsad roostevabast terasest köögikausid ja kurnsõelad minimalistlikesse köökidesse.

Vaata WMF kausse

Koziol

Vaadake värvilisi köögikausse ja kurnsõelu 100% jätkusuutlikult brändilt Koziol.

Vaata Koziol kursnõelu

Brabantia

Vaadake eriti värvilisi ja ruumisäästvaid köögikausside mõõdumärkidega komplekte.

Vaata Brabantia

Kas vajan tõesti oma köögis käsiblenderit?

Käsiblender ei võta köögisahtlites palju ruumi, aga muudab toidu valmistamise lihtsamaks ja kiiremaks, säästab palju vaeva ning laseb ka keerulisemate retseptidega katsetada ning valmistada palju maitsvaid roogi ja jooke. Valmistage kreemjaid suppe, lapsetoitu, smuutisid, hummust, köögivilja chutneysid või pestot sekunditega. Ja tänu täiendavatele tarvikutele, saate valmistada ka vahukoort või munavalgeid. Moodsad käsiblenderid tulevad tihti mini hakkija ja lisatopsiga, mis annab teile veel rohkem võimalusi. Seega, kui mõtlete, kas vajate käsiblenderit, siis on vastus jah! Vajate seda õige pea!

 

Millise käsiblenderi peaksin ostma?

Kui mõtlete, milline käsiblender on väärt investeerimist, siis vaadake alt meie kõige kasulikumate funktsioonide ja tarvikute nimekirja ning valige blender, mis vastab teie vajadustele. Mis funktsioone, omadusi ja tarvikuid moodne käsiblender pakub?

 • võimas mootor
 • mitu kiirusastet
 • pulseerimis- ja turbofunktsioon
 • roostevabast terasest terad
 • täiendavad tarvikud nagu vispel, hakkija, mõõtetops
 • ilus, kompaktne disain

Mida me soovitaksime?

Bamix

Legendaarsed 1953. aastal asutatud Šveitsi firma seadmed, kes spetsialiseerub käsiblenderite valmistamisele

Vaata Bamix käsiblendreid

KitchenAid

Ikooniline disain, esmaklassiline kvaliteet, erinevat võimalused erinevate kokkade ootustele vastamiseks.

Vaata KitchenAid käsiblendreid

Tefal

Praktiline abiline igasse kööki.

Vaata Tefal käsiblendreid

Kas vajan tõesti oma kööki koogivormi?

Erilised sündmused, pühad, perekondlikud kogunemised, romantilised õhtusöögid, pikad talveõhtud diivanil, nädalavahetused ja... kõik need hetked, kui tahate tükikese koogiga oma ellu veidi magusust tuua. Ja seepärast vajab iga köök koogivormi!

Investeerige kvaliteetsesse nakkumiskindlasse koogivormi, mis kestab põlvkondi ja vajadusel langeda otsus selle põhjal, millist tüüpi kooki kõige sagedamini küpsetate või milline kook teile enim maitseb. Kui olete sünnipäevakookide spetsialist, siis valige ümmargune koogivorm. Kui olete see, kes valmistab alati lihavõtte keeksi, siis valige traditsionaalne keeksivorm ning kui tahate lihtsalt aeg-ajalt kodutehtud kooki, siis valige universaalne nelinurkne koogivorm või leivavorm, mida saate kasutada ka leiva või pasteedi valmistamiseks.

Vaadake koogivormide valikut

tmp

Marcel Vargaeštok, Chefparade kokakooli omanik

Kas köögitarvikutesse investeerimine on seda väärt? Jah!

Arvestades seda, et kasutate oma köögitarvikuid igapäevaselt - kokkamiseks, küpsetamiseks, röstimiseks, praadimiseks, hautamiseks ja muude kulinaarsete ülesannete jaoks, on need seda investeeringut väärt, sest keegi ei taha ju köögitarvikuid iga aasta või kahe tagant välja vahetada, eks? Tosinate odavate, tihti ebavajalike vidinate ostmise asemel investeerige köögitarvikutesse, mis muudavad teie elu köögis nii palju kergemaks!