Lihahaamrid

4 items total
Lihahaamer GOOD GRIPS 25 cm, must, plastik, OXO
17 €
OXO11285000
Lihahaamer PROFI PLUS 25 cm, WMF
32,90 €
WM1872946030
Lihahaamer PROFI PLUS 34 cm, WMF
46 €
WM1873086040
Lihahaamer PRO, roostevaba teras, Zwilling
62,99 € –19 %
51 €
ZW37160039

Lihamullid - parim vahend liha pehmendamiseks

Mis mõte on liha punnitamisel?

Liha kloppimine on toiduvalmistamise meetod, mille puhul kasutatakse lihakirvest või rulli, et liha pehmendada, lamedamaks ja pehmemaks muuta. Liha kloppimise peamine eesmärk on lihaskiudude ja sidekoe lagundamine, mille tulemuseks on õrnem ja seeditavam liha. See meetod töötab eriti hästi kõvema liha puhul, kuid sõltuvalt retseptist saab kõiki lihaliike pehmendada lihapehmendajaga.

Liha kloppimine aitab ka lihakotletid lamedamaks ja ühtlasemaks muuta, tagades nende ühtlase küpsemise või praadimise. See on eriti oluline liha grillimisel või pannil küpsetamisel, sest see tagab, et liha küpseks ühtlaselt kogu ulatuses, ilma et see põleks või kuivaks väljastpoolt ära.

Lõppkokkuvõttes on liha kloppimine kasulik tehnika, et parandada kõvade lihatükkide maitset ja tekstuuri ning see aitab teil ka ühtlasemalt küpsetada.

Millised on erinevused lihapunneri ja pehmendaja vahel?

Lihapeksjat ja lihapehmendajat kasutatakse mõlemad liha valmistamiseks, kuid nende otstarve on veidi erinev.

Lihapraadile on iseloomulik tasane ja tugev pind. Seda kasutatakse peamiselt liha silumiseks ja peenestamiseks. Lihapeksja peamine ülesanne on tasandada liha paksus, muutes selle õhemaks ja pehmemaks, tagades samas ühtlase küpsemise.

Lihamüts või lihapehmendaja on teatud tüüpi vasar, millel on pikk käepide ja kahte tüüpi pindadega pea - tasane pind ja hammastega pind, mis pehmendab ja purustab lihaviilu karedad kiudained, et muuta see pehmemaks ja kergemini näritavaks. Liha pehmendamine võib olla eriti kasulik raskemate lihaliikide, näiteks prae või prae puhul, mida võib olla keeruline valmistada nii, et tulemuseks oleks niiske ja pehme lihatükk.

Kokkuvõtteks võib öelda, et lihamülli kasutatakse peamiselt liha silumiseks, samas kui lihapehmendajat kasutatakse kõvade kiudude lahustamiseks ja liha pehmemaks muutmiseks.

Võite tutvuda ka teiste kulinaarsete tööriistadega, mis on saadaval aadressil Kulina, näiteks elektrilised lihaveskid, grillpannid, universaalsed praepannid ja toidutermomeetrid.